نو نوا

رادیوی اینترنتی نو نوا (Nonava) برای پخش موسیقی و پادکست

فلسفه نونوا چیست؟

این پیش فرض ها را در نظر بگیرید:

در دنیای موسیقی هزاران موسیقی در ژانر های مختلف ساخته شده و غالبا در فضای اینترنت در دسترس هستند.

صد ها اپلیکیشن و وب سایت برای شنیدن محتوای صوتی مثل موسیقی و پادکست وجود دارد.

در دنیای شلوغ و پر مشغله امروز زمان بسیار با ارزش است و کسانی که می خواهند هنگام رانندگی یا در حین کار موسیقی گوش کنند فرصت زیادی برای جستجو ندارند.

اپلیکیشن های پخش موسیقی همگی عملکرد بسیار شبیه به هم دارند. مخاطب باید آهنگ یا خواننده یا ژانری را انتخاب یا جستجو کند تا موسیقی مورد نظر پخش شود. 

وایرال شدن برخی محتوا ها امکان دسترسی راحت به برخی موسیقی های با کیفیت ناشناخته را سخت تر می کند.

تنوع زیاد در بین هزاران موسیقی در دسترس امکان جدا سازی محتوای خوب و با کیفیت و گوش دادن به موسیقی خوب را برای مخاطبان آماتور سخت کرده است.

 شناخت مخاطب از موسیقی غالبا فقط محدود به نام خواننده می شود و غالبا مخاطب اطلاعات دیگری از موسیقی نمی داند.

 

نونوا چه مشکلی را حل می کند؟

در نونوا کارشناسان موسیقی تعداد محدودی لیست پخش در ژانر های مختلف از موسیقی های با کیفیت به صورت روزانه تهیه می کنند و مخاطب بدون اینکه حق انتخاب فایل موسیقی داشته باشد به این لیست پخش گوش می دهد. نونوا شبیه به رادیو است و به صورت استریم صوتی روی بستر اینترنت پخش می شود. وقتی اپلیکیشن نونوا اجرا می شود مخاطب از هر کجای لیست پخش که باشد ادامه آن را گوش می دهد. انتخاب مخاطب فقط ژانر است یعنی مثلا می تواند انتخاب کند که پاپ یا بی کلام یا سنتی یا راک گوش بدهد. پس نونوا می تواند مشکل جستجو و انتخاب موسیقی خوب را حل کند. 

هر فایل موسیقی که نونوا پخش می شود 15 ثانیه در ابتدا و 15 ثانیه در انتهای فایل یک توضیح صوتی درباره فایل ارائه می شود.  پس نونوا می تواند مشکل عدم شناخت ویژگی های موسیقی خوب را حل کند و سطح آگاهی علاقمندان را بالا ببرد.

 

مکانیزم درآمدزایی نونوا چیست؟

اگر اپلیکیشن نونوا به بیش از 500 هزار کاربر ثبت نام شده و یا 50 هزار شنونده آنلاین برسد می تواند از پخش تبلیغ و آگهی اینترنتی کسب درآمد کند. آگهی ها به صورت پخش صوتی 15 ثانیه ای هر 20 دقیقه یکبار و حدفاصل بین دو فایل پخش شده و به صورت آگهی متنی روی صفحه اپلیکیشن یا وب سایت خواهد بود.

 

نونوا در چه مرحله ای است؟

اسکچ های اولیه برای طراحی UI و UX نونوا تهیه شده و تحلیل های استراتژیک و بیزینسی محصول نیز انجام شده است. هنوز تیمی برای اجرا و عملیاتی شدن این اپلیکیشن تشکیل نشده است. در صورت علاقمندی افرادی به این فلسفه با تخصص فول استک دولوپر آشنا به استریمینگ، بک اند یا فرانت اند دولوپر ، طراح UI، گوینده برای تولید محتوای صوتی و علاقمند به موسیقی که مایل به هم بنیانگذاری نونوا باشند، آمادگی برای تشکیل تیم  و شروع ساخت و اجرای این ایده وجود دارد.

قالب موبایل رادیو اینترنتی استریمینگ پخش موسیقی و پادکست نونوا
طرح اولیه قالب موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *