ماواردین

جرقه ایده ماواردین بر اساس نیاز شکل گرفت. وقتی در سال 1395 وسیله مناسب برای حمل دوچرخه نبود که راحت باشد و قیمت مناسبی داشته باشد به فکر حل این مشکل افتادم. پس از بررسی انواع نگهدارنده های دوچرخه که روی باربند خودرو نصب می شد، طرحی به ذهنم رسید که با تمام باربند های موجود تفاوت بزرگی داشت و این بود که دوچرخه سرو ته بسته می شد. یعنی به جای آنکه باربند دوچرخه را از سمت لاستیک گرفته و فرمان رو به بالا باشد، طرح ما فرمان و زین دوچرخه به باربند ماشین بسته می شد و لاستیک ها رو به بالا بود.

این طرح در مقایسه با باربند های دوچرخه موجود چند مزیت داشت: باز و بست دوچرخه راحت تر بود، بسیار محکم تر و پایدار تر بود،  آیرودینامیک تر بود، با باربند های خودرویی ایرانی سازگار تر بود و از همه مهمتر قیمت پایین و اقتصادی تر داشت. نمونه های اولیه این محصول برای استفاده شخصی ساخته شد اما پس از اینکه سایر دوستان دوچرخه سوار محصول را دیدند و اعلام نیاز کردند 10 سری دیگر از این محصول ساخته شد. ساخت این محصول با کمک پسر عمه عزیزم جلال فنی پور انجام شد که در ادامه حامد یارندی عزیز نیز به تیم ما پیوست.

هم اکنون در سال 1400 پس از ساخت چندین مدل مختلف باربند دوچرخه با برند “MAVARDIAN” سالیانه نزدیک به هزار عدد باربند سقفی نگهدارنده دوچرخه ساخته و بین دوچرخه سواران حرفه ای در سراسر ایران توزیع می شود.

از مشکلات و نیازمندی های این تیم نیاز به تمرکز بیشتر و مارکتینگ مناسب برای رسیدن به سهم بازار منطقی است اما با این حال ماواردین نمونه موفق استارتاپ بوت استرپ است که مراحل را از خلق ایده تا تجاری سازی  طی کرده است و آینده درخشانی نیز خواهد داشت.

باربند سقفی دوچرخه ماواردین